X

News View

printتاریخ ایجاد:1399/02/28 12:43:38 ب.ظ
تعداد بازدید:325

پزشک تیم فوتبال سپاهان: پروتکل‌های بهداشتی بوندسلیگا را نمی‌توان با امکانات ایران اجرا کرد پزشک تیم سپاهان معتقد است که باشگاه‌های ایرانی امکانات لازم برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی سایر کشورها را ندارند و در صورت برگزاری لیگ، باید پروتکل‌های بهداشتی متناسب با امکانات داخلی کشور تعریف شود.


پزشک تیم سپاهان معتقد است که باشگاه‌های ایرانی امکانات لازم برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی سایر کشورها را ندارند و در صورت برگزاری لیگ، باید پروتکل‌های بهداشتی متناسب با امکانات داخلی کشور تعریف شود.


به گزارش روابط عمومی باشگاه فولادمبارکه سپاهان عباسعلی ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره احتمال بازگشایی لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در خصوص تصمیم‌گیری درباره سرنوشت لیگ، باید در نظر داشت که یک طرف سیاست‌های کلان کشور و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا است که قاعدتا افراد حاضر در این ستاد، موشکافانه همه چیز را زیر نظر داشته و بر اساس شرایط کشور و سیاست‌های کلان نظام تصمیم‌گیری خواهند کرد. در طرف دیگر اظهارنظرهای شخصی فعالان حوزه فوتبال قرار دارد که ممکن است برخی اوقات با سیاست‌های کلان کشور هم‌خوانی نداشته باشد. چون افراد حاضر در ستاد مقابله با کرونا کل مجموعه کشور را از نظر شرایط داخلی و سیاسی در دنیا، مدنظر قرار می‌دهند اما مجموعه مدنظر فعلان حوزه فوتبال نهایتا شامل تیم‌ها و بازیکنان است.
وی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی شروع تمرینات در بوندسلیگا و جی‌لیگ کره را مطالعه و آن پروتکل‌ها را با امکانات کشور خودمان مقایسه کردم. واقعیت این است که پروتکل‌های بهداشتی بسیاری از لیگ‌های معتبر از جمله بوندسلیگا و جی‌لیگ کره با امکانات کشور ما قابلیت اجرایی ندارد و اگر قصد برگزاری بازی‌ها را داریم، باید یک پروتکل بهداشتی برای لیگ خودمان تعریف کنیم.
پزشک تیم فوتبال سپاهان با اشاره به کمبود امکانات باشگاه‌های کشور، خاطرنشان کرد: یکی از موارد لحاظ شده در پروتکل‌های بهداشتی بوندسلیگا و جی‌لیگ کره، بهره‌گیری از پرواز اختصاصی است. کدام یک از تیم‌های ما می‌توانند پرواز اختصاصی داشته باشند؟ یکی دیگر از این موارد، تمرین کردن تیم‌ها در 2 تا 3 زمین تمرینی مختلف است. باشگاه‌های حاضر در این لیگ‌ها، 2 تا 3 زمین تمرینی مختلف دارند که به تناوب در یکی از این زمین‌ها تمرین کرده و سایر زمین‌ها ضدعفونی می‌شود. کدام یک از تیم‌های ما بیشتر از یک زمین تمرینی در اختیار دارند؟ برخی از تیم‌های ایران حتی همان یک زمین تمرینی را هم ندارند.
وی افزود: یکی دیگر از موارد پروتکل‌های بهداشتی به نحوه برپایی اردوها و مسافرت‌های تیم مربوط شده و بازیکنان باید در اتاق‌‌های جداگانه مستقر شوند. این در حالی است که در برخی از شهرهای دارای تیم در لیگ برتر، هتلی با 40 اتاق وجود ندارد. بنابراین نمی‌توان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی سایر کشورها رفتار کرد.
ربیعی تصریح کرد: باید در نظر داشت که پروتکل‌های بهداشتی هم تا زمانی تاثیرگذار است که بازیکن وارد زمین ‌شود. ما می‌توانیم رختکن را ضدعفونی کرده و از بازیکنان تست بگیریم اما زمانی که بازیکنان وارد زمین می‌شوند، برخوردهای فیزیکی و درگیری‌های معمول فوتبال اجتناب‌ناپذیر است و اگر فردی ناقل باشد، چه خواهد شد؟ بنابراین تا قبل از ورود بازیکنان به زمین برخی پروتکل‌های بهداشتی را می‌توانیم رعایت کنیم و اتفاقات بعد از آن دیگر دست ما نیست.

دی ان ان