X

News View

printتاریخ ایجاد:1399/08/29 08:05:37 ب.ظ
تعداد بازدید:196

مرزبان: توصیه‌های نویدکیا در پیروزی تعیین کننده بود

مربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید توصیه‌های محرم نویدکیا در بین دو نیمه دیدار با آلومینیوم اراک، در کسب پیروزی نقش تعیین کننده داشته است.


به گزارش روابط عمومی باشگاه فولادمبارکه سپاهان ، علیرضا مرزبان، مربی تیم فوتبال سپاهان، در نشست خبری پس از پیروزی تیمش برابر آلومینیوم اراک اظهار کرد: ما باید یک بررسی بزرگ نسبت به اتفاقاتی که سال پیش افتاده بود انجام می‌دادیم و می‌فهمیدیم چطور تیمی که در روند قهرمانی بود، دچار حاشیه‌های بزرگ شد. ما سعی کردیم آن مسائل را تعقیب کنیم. همچنین روی مسائل تاکتیکی و روانشناسی تمرکز کردیم تا ببینیم چطور می‌توانیم تیم را از بحران خارج کنیم. تیمی که برنده نمی‌شد و حتی نتوانست سهمیه بگیرد. خیلی خوشحالم که توانستیم قدم خوبی به طرف جلو برداریم. خودمان هم می‌دانیم که مسائل کامل حل نشده و باید ریشه‌ای حل شوند.

او ادامه داد: این برد کمک می‌کند که قدم بهتری به سمت جلو برداریم. به تیم تبریک می‌گویم. بازیکنان ما ارزش‌های خودشان را نشان دادند و مبارزه بزرگی را انجام دادند. این مساله برای ما خیلی حائز اهمیت بود. 

مرزبان درباره درگذشت محمود یاوری هم گفت: باید یاد آقای یاوری هم باشیم و یک تسلیت بزرگ به جامعه فوتبال ایران بگوییم.

مربی سپاهان اضافه کرد: از هواداران سپاهان تشکر می‌کنم که امروز ورزشگاه را به طور متفاوتی تزیین کردند. امیدواریم که مسیر خودمان را خیلی خوب حرکت کنیم. راه ما به سمت قهرمانی فوق‌العاده سخت است و باید قدرت تحمل‌مان بسیار بالا باشد. باید بتوانیم با سختی‌ها خوب زندگی کنیم و این اولین قدم‌های ما بود که برداشتیم.

او درباره حمایت هواداران تیمش که آن‌ها را از هتل کوثر تا ورزشگاه نقش جهان همراهی کردند هم توضیح داد: من خیلی خوشحالم چون فوتبال به خاطر هواداران درست شده است. فوتبال بدون هواداران و بدون اینکه انسان‌ها از آن لذت ببرند، معنی ندارد. فوتبال برای مردم و هواداران است. امروز که هواداران ما مقابل هتل بودند یک احساس فوق‌العاده خوب و قوی ایجاد شد. این همبستگی ما و هواداران مساله خیلی مهمی است. 

مرزبان در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش روی به دست آوردن ضربات ایستگاهی برنامه‌ریزی کرده بود هم گفت: ما برنامه‌ریزی کرده بودیم. روی ضربات ایستگاهی فوق‌العاده خوب کار کرده‌ایم ولی در اجرای آن باید دقت کنیم تا بهتر نتیجه بگیریم.

مربی سپاهان درباره اینکه تیمش نیمه مربیان را از آلومینیوم برد هم بیان کرد: برای نیمه دوم یکسری مسائل تاکتیکی جزئی را به بازیکنان گوشزد کردیم که فوق‌العاده به ما کمک کرد. تشخیص این مسائل خیلی مهم است. باید توان این را داشته باشیم که ریزه‌کاری‌های فوتبال را تشخیص بدهیم تا بفهمیم به حریف از کجا می‌توانیم ضربه بزنیم. خیلی خوشحالم که بازیکنان این مساله را خیلی خوب اجرا کردند. نویدکیا زمان بازیگری‌اش یک لیدر بزرگ بود و این مسائل را خیلی خوب می‌شناسد و بین دو نیمه توضیحات خیلی خوبی به بازیکنان داد. او در کسب امتیاز نقش تعیین کننده‌ای داشت. 

او درباره بازی محمد کریمی هم اظهار کرد: بازیکنان ما نقش‌های متفاوتی دارند چون استراتژی بازی دائم تغییر می‌کند. ما برای او شرایط جدیدی را تعریف کرده‌ایم و به او گفته‌ایم که در چه نقاطی باید صاحب توپ شود. این مساله به او کمک کرد.

مرزبان در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تاکیدات ستاد کرونا، او از هواداران درخواست کرد که تیم را از هتل تا ورزشگاه همراهی کنند هم توضیح داد:‌ ما باید از همدیگر مراقبت کنیم. خیلی خوشحالم که هوادارانی که به آنجا آمده بودند همگی ماسک داشتند و از همدیگر حفاظت می‌کردند. احساس خوب زندگی، احساس خوب مردم به همدیگر، این‌ها چیزهایی است که باید به آن اشاره کنیم. اگر ماسک می‌زنیم برای این نیست که خودمان دچار این بیماری نشویم بلکه فرهنگ‌ ما باید به سمتی برود که اگر ماسک می‌زنیم این احساس را داشته باشیم که ما کرونا داریم و نمی‌خواهیم به کسی انتقال بدهیم. در جامعه ایران همه رعایت می‌کنند و امیدوارم روزی برسد که مردم ایران از این مشکل نجات پیدا کنند. 

مربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که چه پروسه‌ای باید طی شود تا سپاهان به جایگاه واقعی‌اش برسد هم گفت: مهمترین فاکتور برای قهرمانی داشتن یک تیم متحد است. تیمی با ۲۵ بازیکن باید از درون اتحاد داشته باشد. اتحاد یعنی درک و احساس خوب نسبت به یکدیگر. باید شخصیت‌های مختلف نسبت به همدیگر پذیرش داشته باشند. ما روی این مساله کار می‌کنیم. از طرف دیگر قهرمانی به مساله مدیریت برمی‌گردد. مدیریت باید متحد باشد. کادر فنی هم باید یک هدف خاص را تعقیب کنند و امکان اجرای خواسته‌های سرمربی را فراهم کنند. اتحاد بین این سه قطب و هواداران پایه اصلی قهرمانی است. این چهار اگر استمرار داشته باشند و به همدیگر وفادار باشند می‌توانیم آن سپاهان را بسازیم. 

او ادامه داد: بازی نکردن برخی بازیکنان به خاطر مسابقه قبلی نبود. ما شرایط را بررسی کردیم تا بفهمیم چرا کیفیت خوبی در بازی اول نداشتیم. در تمرینات بازیکنانی را کنار هم گذاشتیم که بتوانند خواسته‌های ما را اجرا کنند.


دی ان ان